У Бањалуци је данас отворено Европско Првенство у футсалу, за средњошколце. На шампионату учествује око 250 такмичара из 11 земаља.
Првог дана, побједе обје селекције Републике Српске. Република Српска 1 је савладала Црну Гору са 3:0, а Српска 2 – Молдавију резултатом 6:0.
Свечано отварање Европског првенства у футсалу за средњошколце, одржано је у парку Петар Кочић, а шампион је отворила министар породице, омладине и спорта Републике Српске Ирена Игњатовић.
– Угостили смо екипе из Бугарске, Белгије, Словеније, Словачке, Србије, Чешке…Бићемо добри домаћини свим учесницима. Ресорно министарство за одржавање овог догађаја издвојило је 200.000 КМ. Република Српска подржава развој школског спорта и представљање наших спортиста на међународној сцени – навела је Игњатовићева.
Представник Свјетске школске федерације Жељко Танасковић, рекао је да су овакве манифестације битне за школски спорт, који треба унапређивати.






















