Насловна Најновије Бањалука: Почело Европско првенство за футсалере средњошколце, првог дана двије побједе Српске...

Бањалука: Почело Европско првенство за футсалере средњошколце, првог дана двије побједе Српске (ВИДЕО)

140
0
Европско првенство за футсалере средњошколце у Бањалуци

У Бањалуци је данас отворено Европско Првенство у футсалу, за средњошколце. На шампионату учествује око 250 такмичара из 11 земаља.

Првог дана, побједе обје селекције Републике Српске. Република Српска 1 је савладала Црну Гору са 3:0, а Српска 2 – Молдавију резултатом 6:0.

Свечано отварање Европског првенства у футсалу за средњошколце, одржано је у парку Петар Кочић, а шампион је отворила министар породице, омладине и спорта Републике Српске Ирена Игњатовић.

– Угостили смо екипе из Бугарске, Белгије, Словеније, Словачке, Србије, Чешке…Бићемо добри домаћини свим учесницима. Ресорно министарство за одржавање овог догађаја издвојило је 200.000 КМ. Република Српска подржава развој школског спорта и представљање наших спортиста на међународној сцени – навела је Игњатовићева.

Представник Свјетске школске федерације Жељко Танасковић, рекао је да су овакве манифестације битне за школски спорт, који треба унапређивати.

ИЗВОРРТРС
Претходни текстПотписан уговор о кредитном аранжману за унапређење пољопривреде; Ове године око 290 милиона КМ улагања
Сљедећи текстДан одбране Илиџе од другог напада, гост Горан Шеховац, РТВИС, 11.5.2026., (ВИДЕО)