Насловна Најновије Блануша: Посланици СДС-а данас неће присуствовати сједници НСРС

Блануша: Посланици СДС-а данас неће присуствовати сједници НСРС

233
0
Бранко Блануша
“Након нове оставке премијера Саве Минића, предсједник Републике Српске Синиша Каран, треба да заштити интегритет институција које се претварају у тешку лакрдију и да за мандатара предложи кредибилног кандидата, што Минић одавно није“, поручио је предсједник Српске демократске странке Бранко Блануша, након што је премијер Саво Минић други пут у два мјесеца поднио оставку.
 
Поражавајуће су, каже Блануша, Минићеве ријечи да оставку подноси да би се обезбиједио легалитет и легитимитет Владе, што имплицира да његова двомјесечна Влада није била легална и легитимна.
 
– На челу извршне власти не смије бити човјек који се у констинуитету поиграва институцијама, него нам треба човјек који је у стању обезбиједити стабилност. Не требају нам ни политике које су непромишљене и дестабилизујуће, него нам требају одговорне и сигурне политике – истакао је Блануша.
 
Он је подсјетио да је Српска демократска странка оба пута када је биран Минић, упозоравала да ће његово именовање бити оспорено и да такво поигравање није добро за Републику Српску.
 
– Данас видимо да они који „не признају Уставни суд БиХ“, ревносно спроводе његове одлуке и прије него што се донесу. Минићева оставка је ђачки ревносно рађење домаћег задатка, који им Уставни суд још није ни издиктирао. Поставља се питање – када су знали да нас све ово чека, зашто су се поигравали институцијама Републике Српске и њеном стабилношћу – каже Блануша и истиче:
 
– Ово поигравање и угрожавање институционалне стабилности, показује нам да је Република Српска угрожена изнутра и да њене темеље подрива режим. Због свега наведеног, посланици Српске демократске странке данас неће присуствовати сједници Народне скупштине Републике Српске, на којој ће бити разматрана Минићева оставка – закључио је Блануша. 
 
 
ИЗВОРРТРС
Претходни текстСједница Народне скупштине Републике Српске данас у 17 часова
Сљедећи текстВучић: Сви резервоари и складишта енергената у Србији пуни „до чепа“