У Средњошколском центру /СШЦ/ „Милорад Влачић“ у Власеници почело ке обиљежавање Дана школе Свечаном академијом на којој се сумирају резултати и изванредни успјеси које су ученици и професори ове установе остварили у протеклој години на свим пољима.
Директорица овог средњошколског центра мр Свјетлана Лазић изјавила је да је Дан школе савршен тренутак да се заједничка радост, понос и плодови вриједног рада подијеле са суграђанима, бившим ђацима, пословним партнерима и пријатељима установе.
Иза сваког успјешног младог човјека стоје вриједан рад, подршка професора и вјера у сопствене могућности, а иза наше школе је година коју су обиљежили управо такви – изванредни резултати“, поручила је Лазићева, позивајући локалну заједницу да подржи младост и знање Власенице.
Свечана академија почела је у 10.00 часова у холу СШЦ „Милорад Влачић“, гдје ће након прославе Дана школе, са почетком у 11.00 часова, бити одржана и значајна регионална панел-дискусија под називом „Дуално образовање – искуства и изазови“.
На овом панелу, чији је циљ унапређење дијалога између привреде и образовања, учествоваће представници Министарства просвјете и културе Републике Српске, Привредне коморе, успјешних предузећа, те директора средњих школа из Бијељине и Власенице.


























