Насловна Најновије Демонстранти напали полицију у Београду; Више јавно тужилаштво: Нападачи ће бити идентификовани...

Демонстранти напали полицију у Београду; Више јавно тужилаштво: Нападачи ће бити идентификовани и процесуирани

102
0

Више јавно тужилаштво у Београду саопштило је да ће сви који су вечерас, након завршетка јавног окупљања на Славији, напали полицијске службенике бити идентификовани и процесуирани у складу са законом.

– Више јавно тужилаштво у Београду најоштрије осуђује овакве нападе и упозорава да напади на припаднике полиције представљају кривично дјело – наводи се у саопштењу.

Учесници протеста на Славији, на који су позвали студенти у блокади, послије завршетка скупа, на више мјеста напали су припаднике полиције око Пионирског парка гађајући их пиротехничким средставима, каменицама, флашама и другим предметима.

Полиција је прво нападнута код Предсједништва Србије, а потом и у Улици Краља Милана код Лондона.

Многи од учесника протеста су маскирани марамама и мајицама.

ИЗВОРРТРС
Претходни текстЕмисија „Пулс града“, 23.5. (Видео)
Сљедећи текстДачић: Успостављен јавни ред и мир, има повријеђених полицијаца