Вучић посјетио Дачића приликом отпуста са лијечења
Први потпредсједник Владе Србије, министар унутрашњих послова и предсједник Социјалистичке партије Србије Ивица Дачић, данас је, послије двије недјеље, изашао из болнице. По изласку, Дачић се поздравио са љекарима и медицинским особљем и кратко поручио свима да чувају здравље.
Ивица Дачић је Клинику за пулмологију КЦС-а, гдје је био хоспитализован од 25. фебруара, напустио у пратњи супруге и сина.
По изласку, поздравио се са љекарима и медицинским особљем и кратко поручио свима да чувају здравље.
– Хвала вам свима, само хоћу све да замолим да чувају своје здравље – рекао је Дачић новинарским екипама које су га чекале испред клинике.
Директор Клинике за пулмологију Универзитетско-клиничког центра Србије Михаило Стјепановић, рекао је да је Ивица Дачић отпуштен из болнице на кућно лијечење и да је његово здравствено стање сада стабилно.
Навео ја да је Дачић добио савјете за даљу терапију, да је опорављен, али да његово стање, иако стабилно, захтијева и даље праћење и кућно лијечење.
Дачића је претходно на Клиници за пулмологију посјетио и предсједник Србије Александар Вучић.
Вучић је на Инстаграму написао да је захвалан љекарима и да од Дачића очекује да му се придружи у послу сљедеће недеље.
– Ивица управо излази из болнице. Захвалан љекарима што су направили чудо и срећан због њега и породице која слави живот и велику побједу. Да се нико не наљути, он је социјалиста, ја нисам, те се захваљујем и Богу. Од сљедеће недјеље мораће да ми се придружи у обављању послова, нема више ленчарења“, написао је Вучић на Инстаграму.
Дачић је 25. фебруара хоспитализован на Клиници за пулмологију Клиничког центра Србије, због тешке обостране упале плућа.