“На данашњој сједници Владе Републике Српске, донијета је веома важна одлука о укидању акциза на гориво, у смислу да се ми као Влада Српске одричемо свог буџетског дијела, који је негдје око 10 пфенинга по литру“, истакао је министар трговине и туризма Српске Нед Пуховац.
– Ова одлука је врло битна, како за грађанство тако и за привреду. Све ће се директно рјешавати на безнинским станицама, када купите гориво, рачун се умањи за 10 пфенинга по литру. Довољно је да имате личну карту која је издата од МУП-а Српске и да имате наше таблице – каже Пуховац.























