Насловна Најновије Обиљежавање 34 године од оснивања Вишеградске бригаде Војске Републике Српске

Обиљежавање 34 године од оснивања Вишеградске бригаде Војске Републике Српске

105
0
На Тргу палих бораца у Вишеграду у уторак, 19. маја, биће обиљежене 34 године од оснивања Вишеградске бригаде Војске Републике Српске чија су 144 припадника дала животе за одбрану Српске, договорено је на данашњем састанку руководства општинске Борачке организације и начелника Младена Ђуревића.
 
Предсједник Борачке организације Вишеград Светозар Гузина рекао је након састанка да је на Тргу планирано постројавање бораца, те обраћање команданата Вишеградске бригаде Драге Гавриловића и Луке Драгичевића.
 
Он је навео да је сарадња општине Вишеград и Борачке организације на високом нивоу, те похвалио подршку коју локална управа пружа борачким категоријама.
Састанку је присуствовао и новоизабрани вршилац дужности предсједника Скупштине Борачке организације Драго Јовановић, који је представио план рада за наредни период.
 
Ђуревић је поручио да је обавеза свих институција да његују сјећање на борце који су одбранили Републику Српску.
 
„Вишеградска бригада је дала немјерљив допринос у одбрани српског народа и Републике Српске. Наша је дужност да чувамо успомену на погинуле борце и да будемо уз њихове породице и све борце који су поднијели жртву у најтежим временима“, рекао је Ђуревић.
 
Он је навео да ће општина Вишеград наставити да подржава активности Борачке организације и све програме који чувају културу сјећања.
 
Вишеградска бригада Војске Републике Српске формирана је 19. маја 1992. године и кроз њу је прошло више од 1.700 бораца од којих су 144 погинула, а 200 је рањено
ИЗВОРопштина Вишеград
Претходни текстВипотник се оштро успротивио одлагалишту на Трговској гори
Сљедећи текстСантана: Захтјев одбијен јер је „стање Ратка Младића лоше због хроничних болести“