Насловна Најновије Пале: У суботу републичко такмичење у пружању прве помоћи

Пале: У суботу републичко такмичење у пружању прве помоћи

77
0
такмичење у пружању прве помоћи (илустрација)

Републичко такмичење екипа прве помоћи, уз реалистичан приказ повреда, стања и обољења, биће одржано у суботу, 30. маја, на Палама, најављено је из Црвеног крста Републике Српске.

На такмичењу ће учествовати 14 екипа подмлатка и омладине из општинских и градских организација Црвеног крста Приједор, Бањалука, Добој, Бијељина, Зворник, Источна Илиџа, Рогатица, Гацко и Билећа.

„Циљ такмичења је провјера знања и вјештина у пружању прве помоћи, као и унапређење спремности за реаговање у различитим кризним ситуацијама“, наведено је у саопштењу Црвеног крста.

Реалистичан приказ повреда, стања и обољења омогућиће учесницима да у условима који симулирају стварне догађаје покажу обученост, сналажљивост и тимски рад.

Такмичење ће обухватити више полигона са различитим сценаријима несрећа.

Отварање такмичења планирано је за 11.00 часова у спортско-пословним центру „Пеки“.

ИЗВОРСрна, Фото илустрација (архив)
Претходни текстМинић: Поносан сам на омладину коју имамо
Сљедећи текстБилт и Петрич позвали на укидање ОХР-а: БиХ је потребан нови почетак