Републичко такмичење екипа прве помоћи, уз реалистичан приказ повреда, стања и обољења, биће одржано у суботу, 30. маја, на Палама, најављено је из Црвеног крста Републике Српске.
На такмичењу ће учествовати 14 екипа подмлатка и омладине из општинских и градских организација Црвеног крста Приједор, Бањалука, Добој, Бијељина, Зворник, Источна Илиџа, Рогатица, Гацко и Билећа.
„Циљ такмичења је провјера знања и вјештина у пружању прве помоћи, као и унапређење спремности за реаговање у различитим кризним ситуацијама“, наведено је у саопштењу Црвеног крста.
Реалистичан приказ повреда, стања и обољења омогућиће учесницима да у условима који симулирају стварне догађаје покажу обученост, сналажљивост и тимски рад.
Такмичење ће обухватити више полигона са различитим сценаријима несрећа.
Отварање такмичења планирано је за 11.00 часова у спортско-пословним центру „Пеки“.























