Насловна Најновије Пирова побједа Игокее у другом финалном мечу, Босна шампион

Пирова побједа Игокее у другом финалном мечу, Босна шампион

133
0
КК Босна - освајач дупле круне

Након 14 година, кошаркашки клуб Игокеа завршио је сезону без освојеног трофеја. Посљедњи пут то се десило у сезони 2011/12. године, када је Широки освојио „дуплу круну“.

Након тога почела је доминација екипе из Лакташа, која је све до ове сезоне освајала трофеје у БиХ. Управо завршница меча против Босне је најбољи показатељ како је изгледала овогодишња сезона.

Игокеа је имала чак три шансе да преломи меч на своју страни, али је у финишу прво промашила два шута, да би затим у продужетку имала напад за титулу. Али изгубили су лопту на извођењу и затим остварили пирову побједу 100:97, што им није било довољно за пету везану титулу.

– Имали смо лопту са стране, требало је само да је уведемо и шутнемо за други продужетак. То што смо промашили негдје је, у негативном смислу, круна наше сезоне. Увијек када је требало да мало искорачимо, ми то нисмо урадили, рекао је тренер Ненад Стефановић након меча.

Bosna protiv Igokee za plasman u četvrtfinale ABA lige

Турбулентна сезона

Иза екипе Игокее је веома турбулентна сезона, у којој је играчки кадар три пута мијењан, а тренер управо ту види проблем. Игокеа је остала без пласмана у ТОП 16 фазу Лиге шампиона, што је ове сезоне био њен први циљ. Након тога су почеле промјене у екипи, јер су споразумно раскинули сарадњу с’ Брин Тајријем (ПАОК) и Најџелом Сизаром (Клуж). Осим њих, током сезоне су отишли и Петар Поповић, Василије Пушица и Ноа Фаракан. На све то треба додати и тешку повреду Џекван Луиса, као и чињеницу да је Бориша Симанић, одлуком клуба, био ван тима.

-Када три пута промијениш цијелу екипу, више не знаш ни шта је добро, а шта је лоше. Поносан сам на моје момке како су одиграли. Мислим да нас је искрено коштала прва утакмица у Лакташима, коју смо отворили веома лоше и имали заостатак 1:19. Послије јурите заостатак. Овдје добити Босну са десет разлике није ни најмање лако, истакао је тренер Игокее.

Честитке Босни

Тренер је честитао Босни на заслуженој титули.

-Мислим да је Босна имала већи континуитет у ростеру. Они су се континуирано допуњавали, а ми смо стално мијењали, каскали и прилагођавали се. Нажалост, на крају су показали већу истрајност, заједништво и квалитет и заслужено побиједили. Још једном им честитам, истакао је Стефановић.

ИЗВОРГлас Српске, Фото: KK Bosna wewbpage + илустрација
Претходни текстМлади полицајци спријечили самоубиство Добојлије
Сљедећи текстПреокрет у случају Данке Илић: Обустављен поступак против једног од осумњичених