Након 14 година, кошаркашки клуб Игокеа завршио је сезону без освојеног трофеја. Посљедњи пут то се десило у сезони 2011/12. године, када је Широки освојио „дуплу круну“.
Након тога почела је доминација екипе из Лакташа, која је све до ове сезоне освајала трофеје у БиХ. Управо завршница меча против Босне је најбољи показатељ како је изгледала овогодишња сезона.
Игокеа је имала чак три шансе да преломи меч на своју страни, али је у финишу прво промашила два шута, да би затим у продужетку имала напад за титулу. Али изгубили су лопту на извођењу и затим остварили пирову побједу 100:97, што им није било довољно за пету везану титулу.
– Имали смо лопту са стране, требало је само да је уведемо и шутнемо за други продужетак. То што смо промашили негдје је, у негативном смислу, круна наше сезоне. Увијек када је требало да мало искорачимо, ми то нисмо урадили, рекао је тренер Ненад Стефановић након меча.

Турбулентна сезона
Иза екипе Игокее је веома турбулентна сезона, у којој је играчки кадар три пута мијењан, а тренер управо ту види проблем. Игокеа је остала без пласмана у ТОП 16 фазу Лиге шампиона, што је ове сезоне био њен први циљ. Након тога су почеле промјене у екипи, јер су споразумно раскинули сарадњу с’ Брин Тајријем (ПАОК) и Најџелом Сизаром (Клуж). Осим њих, током сезоне су отишли и Петар Поповић, Василије Пушица и Ноа Фаракан. На све то треба додати и тешку повреду Џекван Луиса, као и чињеницу да је Бориша Симанић, одлуком клуба, био ван тима.
-Када три пута промијениш цијелу екипу, више не знаш ни шта је добро, а шта је лоше. Поносан сам на моје момке како су одиграли. Мислим да нас је искрено коштала прва утакмица у Лакташима, коју смо отворили веома лоше и имали заостатак 1:19. Послије јурите заостатак. Овдје добити Босну са десет разлике није ни најмање лако, истакао је тренер Игокее.
Честитке Босни
Тренер је честитао Босни на заслуженој титули.
-Мислим да је Босна имала већи континуитет у ростеру. Они су се континуирано допуњавали, а ми смо стално мијењали, каскали и прилагођавали се. Нажалост, на крају су показали већу истрајност, заједништво и квалитет и заслужено побиједили. Још једном им честитам, истакао је Стефановић.






















