Насловна Најновије Посланици сутра о декларацији о затварању Канцеларије ОХР-а

Посланици сутра о декларацији о затварању Канцеларије ОХР-а

71
0

Народна скупштина Републике Српске наставиће сутра рад разматрањем декларације о затварању Канцеларије високог представника у БиХ по хитном поступку, приједлог предсједника парламента Ненада Стевандића.

Биће разматран и извјештај о раду МУП-а Републике Српске за 2025. годину, те извјештај о раду и финансијски извјештај Комисије за концесије Републике Српске за 2025. годину.

На дневном реду су и годишњи извјештај о резултатима активности Омбудсмана за људска права БиХ за 2025. годину, информација Одбора за ревизију Народне скупштине Републике Српске са тематске сједнице о извјештају ревизије учинка „Превенција вршњачког насиља у Републици Српској“.

Посланици ће разматрати и информацију о обавезама које за БиХ и Републику Српску проистичу из процеса придруживања ЕУ са прегледом мјера и активности реализованих током 2025. године, те информацију о одлукама о помиловању у 2025. години.

Пред посланицима ће се наћи и приједлог одлуке о прихватању задужења Републике Српске према Саудијском фонду за развој по пројекту „Изградња и опремање додатног објекта за смјештај студената у Јавној установи Студентски центар `Бориша Старовић` Фоча“.

Планирано је да посланици расправљају о приједлогу одлуке о прихватању задужења Републике Српске према Саудијском фонду за развој по пројекту „Изградње и опремања Научнотехнолошког парка Републике Српске“, као и и приједлогу одлуке о изради просторног плана подручја посебне намјене Национални парк „Сутјеска“.

Наставак сједнице заказан је за 10.00 часова.

ИЗВОРсрна
Претходни текстРођено 12 беба у Српској
Сљедећи текстПавковић: У Хагу суптилно убијају генерала Младића, породица да не одустаје од борбе