Тужилаштво Кантона Сарајево предложило је Кантоналном суду у Сарајеву продужење притвора за још два мјесеца, Тарику Прусцу, осумњиченом за убиство супруге Елме Годињак-Прусац на Добрињи.
Продужење притвора предложено је због опасности да би осумњичени могао поновити крвично дјело, те да би његовим боравком на слободи могло доћи до узнемирења јавности, саопштено је из кантоналног Тужилаштва.
Из овог тужилаштва раније је саопштено да је Прусац осумњичен да је у вечерњим часовима у петак, 1. маја, дошао пред стан четрдесетједногодишњакиње, насрнуо на њу, пријетио јој пиштољем, почео да је удара, потом је везао љепљивом траком, након чега је стан напустио са њиховим дјететом.
Жена је, како би спасила дијете, истрчала за њима у хаустор зграде, након чега јој је Прусац испалио хитац у стомак и на мјесту је усмртио.
Он је потом побјегао аутомобилом који је оставио на шеталишту Дарива, а онда се упутио према угоститељском објекту на Башчаршији гдје је ухапшен.
Осумњичени је имао забрану приласка жртви.






















