Најава, коју сам видио у медијима, ПДП-ових одборника да ће напустити скупштинску већину у Модричи је уцјена и покушај да се утиче на одлуке СДС-а везано за кандидатуре на предстојећим општим изборима, рекао је начелник Модриче Јовица Радуловић коментаришући информацију да су три одборника ПДП-а напустила скупштинску већину.
Сага око скупштинске већине у Модричи траје дуже вријеме. Посљедњи пут није било већина 12. марта, а и тада Радуловићеве приједлоге нису подржали одборници ПДП-а Ведран Чакаревић, Милутин Поповић и Младен Видовић
Сада, према информацијама портала Провјерено, након посјете Драшка Станивуковића Модричи и општинском одбору покрета „Сигурна Српска“, одлучено је да, уколико СДС не подржи Станивуковића као кандидата за предсједника Републике Српске, одборници ПДП-а дефинитивно напусте скупштинску већину.
Радуловић каже да није добио ништа званично и да је информацију прочитао у медијима, а након посјете Станивуковића Модричи.
– Сви захтјеви одборника ПДП-а, односно ПСС-а, су испуњени, па чак и више од тога. Не видим други разлог за незадовољство, него управо чињеницу да нам предстоји Главни одбор СДС-а гдје ће се разматрати кандидатуре за опште изборе – каже Радуловић.
Он је позвао ПДП да, уколико већ планирају напустити већину, поднесу оставке на све функције у општини.
– Позивам онда њихове директоре да поднесу оставке у предшколској установи „Наша радост“, у Развојној агенцији општине и базену – рекао је Радуловић.
На питање да ли ово види као уцјену на њега као предсједника Главног одбора СДС-а, Радуловић кратко и директно одговара: „Апсолутно“.
– Ово се не може тумачити другачије него као вид притиска уочи предстојећег гласања на страначким органима СДС-а – рекао је Радуловић.
Извор: provjereno.info






















