Министар рада и борачко-инвалидске заштите Радан Остојић рекао је да је на данашњем састанку са представницима организација проистеклих из Одбрамбено-отаџбинског рата у Палати Републике разговарано о измјенама и допунама Закона о правима бораца који ће се сутра наћи пред посланицима у Народној скупштини.
– Објаснили смо све детаље, говорили о ефектима Закона, важно је да је у односу на прошлу годину за реализацију права предвиђено додатних 120 милиона КМ. Овим законом настојимо да осигурамо буџетска средства – навео је Остојић.
Он је рекао да се новине односе и на рјешавање питања лица која имају 65 и више година, а немају никаква примања.
– Да добијају дупли борачки додатак, ријешили смо и питање за људе који су било ратни заробљеници. Такође, дјеца погинулих бораца имаће примање годишње два пута у висини основице примања – рекао је Остојић.
Предсједник Предсједништва Борачке организације Републике Српске Милован Гагић рекао је да БОРС учествује у припреми измјена и допуна Закона и да су сви приједлози уважени.
– Све што смо предложили налази се у овом закону, дајемо му пуну подршку. Позваћемо и позивамо све посланике да гласају за овај закон, око њега и на њему се не смију скупљати политички поени – рекао је Гагић.
Предсједница Републичке организације породица заробљених, погинулих бораца и несталих цивила Исидора Граорац рекла је да је измјенама Закона први пут обухваћена категорија дјеце која су у рату остала без оба родитеља.
– Потенцирано је и питање запошљавања дјеце погинулих бораца, ове године ће то бити ријешено за њих 500 – рекла је она.
Подсјећамо, предсједник Републике Српске Синиша Каран разговарао је у Бањалуци са представницима организација проистеклих из Одбрамбено-отаџбинског рата.
Осим Карана, састанку су присуствовали и предсједник Владе Републике Српске Саво Минић, предсједник Народне скупштине Ненад Стевандић, министар рада и борачко-инвалидске заштите Радан Остојић и предсједник СНСД-а Милорад Додик.






















