Насловна Најновије СИПА БиХ: Ухапшено девет лица, заплијењено 40 килограма канабиса

СИПА БиХ: Ухапшено девет лица, заплијењено 40 килограма канабиса

109
0
СИПА БиХ (илустрација)

Припадници Агенције за истраге и заштиту /Сипа/ БиХ, ухапсили су на подручју Лакташа девет лица и заплијенили 40 килограма канабиса, који је из хрватске луке Плоче у БиХ превезен у теретном возилу, које је користило једно од ухапшених лица.

Акција под називом “Отава” изведена је у координацији са припадницима МУП-а Хрватске, а наведена лица ухапшена су јуче због сумње да су починила кривично дјело организовани криминал у вези са неовлаштеним прометом дроге, саопштено је из Сипе.

Претресене су стамбене и помоћне просторије и покретне ствари које ухапшени користе у Чапљини, Кнежеву, Теслићу, Лакташима, Бањалуци, Зворнику и на подручју Брчко дистрикта и том приликом је изузет канабис.

Ухапшена лица ће након криминалистичке обраде и испитивања бити предата у даљу надлежност Тужилаштва БиХ.

У саопштењу је наведено да се активности спроводе у сарадњи са МУП-ом Републике Српске, полицијом Брчко дистрикта, Федералне управе полиције, те МУП-а Херцеговачко-неретванског сарајевског кантона.

ИЗВОРагенције, Фото илустрација
Претходни текстБудимир и Додик у Москви на Међународном форуму о безбједности
Сљедећи текстПрије 192 године турски окупатори признали српски језик