Након великог интересовања које је у најширој јавности изазвала књига „Свједок времена – Од Словеније до Главног штаба ВРС“, аутора ратног члана Главног штаба ВРС Борислава Ђурђевића, објављене у издању Организације старјешина ВРС из Бањалуке и након веома запаженог фељтона у „Гласу Српске“, у коме су у наставцима објављивани најзанимљивији дијелови овог свједочења, огласио се и сам некадашњи командант Главног штаба генерал Ратко Младић, чије име се често помиње у књизи.

У једном дијелу, с’ обзиром на то да је Ђурђевић након рата настањен у Брчком, генерал Младић говори и о херојима овог града.
„Поштовани пријатељу, саборче Боро, јуначе. Теби и твојој цењеној породици желим пуно здравља, успјеха и пуно резултата у овој 2026. години. Боро, прочитао сам твоју књигу – два пута. Ти си је написао и желим да те похвалим и да и даље пишеш и о ВРС, о РС, о граду Брчко око његовог ослобађања. Много проливене јуначке крви пробојем коридора и одбране наших витезова. У пробоју су учествовале снаге 1. КК, ИБК, снаге нашег ратног ваздухопловства и делимично специјалне снаге ГШ ВРС, диверзантски одред, артиљеријска бригада ГШ ВРС са моћним ракетама Луна. Брчко је град херој и цео народ тог града је у пробоју и у одбрани коридора.
Боро, слабог сам здравља па ми је рукопис нечитак. Надам се да плове чамци са рибарима реком Савом. Хвала ти за књигу. Пиши нову књигу у миру и слободи. Твој пријатељ и саборац. Р. Младић“






















