Влада Републике Српске разматраће на данашњој сједници на Палама, Нацрт допуна Закона о социјалној заштити, којим би била унапријеђена права лица са инвалидитетом, те особа са сметњама у развоју и њихових породица.
Према најавама, за рјешавање проблема ове категорије становништва предвиђено је додатних 41 милион марака.
Министар здравља и социјалне заштите Ален Шеранић, рекао је да се допуне односе на увођење нових права за лица са инвалидитетом старијих од 30 година, као и њихове родитеље и његоватеље, који би примали накнаду од 651 марку.
Он је додао да ће у вези са тим бити потребно и да се у будућности усвоје измјене Закона о дјечијој заштити.
Пренос сједнице Владе можете пратити на програму РТРС-а.






















