Насловна Најновије Уручени кључеви станова породицама погинулих бораца у насељу Гарча

Уручени кључеви станова породицама погинулих бораца у насељу Гарча

99
0
Ђуревић и Остојић приликом уручења кључева члановима породица погинулих бораца

Породицама погинулих бораца у Вишеграду данас су уручени кључени станова у насељу Гарча.

Станове су добиле Миланка Поклопић, Савица Инђић и Бојана Јеремић.

Министар рада и борачко-инвалидске заштите Републике Српске Радан Остојић, рекао је да је у Вишеграду овим завршено стамбено збрињавање породица погинулих бораца и ратних војних инвалида.

„Договорили смо се да на овоме нећемо стати, већ гдје буде неке потребе наставићемо помагати кроз разне програме“, навео је Остојић.

Осим стамбеног збрињавања, министар је нагласио да је неопходно радити и на рјешавању питања запошљавања дјеце погинулих бораца, истакавши да је то један од приоритета који треба да буде ријешен у овој години.

Друга тема о којој су разговарали је како то питање ријешити, те је Остојић навео да је у овој општини запослено више од 100 дјеце погинулих бораца, а у посљедњих неколико мјесеци четворо дјеце.

Начелник општине Младен Ђуревић, рекао је да ће се наставити радити на томе у складу са могућностима и у сарадњи са ресорним министартвом и општинском Борачком организацијом.

„То је наш дуг према онима који су дали своје животе за Републику Српску“, нагласио је Ђуревић, те изразио задовољство и што је процес додјеле станова приведен крају.

Савица Инђић захвалила је начелнику општине, Борачкој организацији, Министарству рада и борачко-инвалидске заштите и Влади Републике Српске.

„Ово не може ублажити бол због губитка најмилијих, али нам показује да је Република Српска уз нас и да поштује жртву оних који су дали животе за нашу слободу“, рекла је Инђићева.

ИЗВОРСрна
Претходни текстКаран: Сјећање на жртве злочина у Старом Броду обавезују нас да будемо чувари истине
Сљедећи текстЕлек: Руски гас и даље по најповољнијим цијенама за Српску