Насловна Најновије Ухапшена бивша министарка Весна Братић

Ухапшена бивша министарка Весна Братић

226
0
хапшење Весне Братић

Бивша црногорска министарка просвјете, науке, културе и спорта Весна Братић, ухапшена је у истрази Специјалног државног тужилаштва, сазнају Вијести.

Службеници Специјалног полицијског одјељења (СПО) ухапсили су је јутрос у Подгорици. Она је послије 11 часова приведена у зграду „Лименка“, гдје је сједиште СПО-а.

Братић је ухапшена у одвојеној истрази СДТ-а, која нема везе са јутрошњим хапшењем бившег директора Управе за имовину Блажа Шарановића.

Vesna Bratić

Весна Братић је изабрана 2020. године за министарку просвјете, науке, културе и спорта у Влади премијера Здравка Кривокапића.

У првој половини мандата смијенила је готово све директоре школа у Црној Гори.

И док је опозиција на челу са Демократском партијом социјалиста тврдила да су смјене политички реваншизам, Братић је разрјешења у просвјети правдала деполитизацијом школства, тврдећи да је дио смијењених директора „злоупотријебио образовне установе у политичке сврхе“.

Опозиција је оптуживала Весну Братић, да је на мјеста смијењених директора поставила себи идеолошки блиске кадрове.

Због смјене директора, бивша министарка није дужна да надокнади штету држави насталу након правоснажних пресуда, јер је таква првостепена пресуда судије подгоричког Основног суда Николе Бошковића.

У пресуди из децембра прошле године, пише да се одбија захтјев којим је тражено да се Братић обавеже да држави исплати износ од 15.281 евро, на име накнаде штете коју је држава претрпјела плаћањем парничних трошкова у поступцима по тужбама бивших директора.

ИЗВОРVijesti.me, Фото: Борис Пејовић
Претходни текстСтевандић са Брнабићевом у Београду
Сљедећи текстСредњошколци и студенти у Сарајеву опет изашли на улице (ФОТО)