Источно Сарајево ових дана има прилику да угости ученике музичке школе Inter-school Aesthetic center, њихове менторе и родитеље из братског Краснодара, који у нашем граду бораве поводом учешћа на 16. Интернационалном фестивалу хармонике „Акордеон арт плус“.

Ови талентовани ученици, узраста од осам до 18 година, такмиче се у категоријама хармонике и клавира, а већ након првих сусрета и разговора било је јасно да је ријеч о младим људима од којих се може много научити, не само о музици, већ и о дисциплини, посвећености и љубави према ономе чиме се баве.
„Посебно нас радује што и дјеца, као и њихови ментори и родитељи, већ након два дана боравка у Источном Сарајеву са собом носе веома лијепе и позитивне утиске.
Потрудили смо се да будемо добри домаћини, да им представимо љепоте нашег града и да из Источног Сарајева понесу искуства и успомене којих ће се радо сјећати,“ истакао је градоначелник Источног Сарајева Љубиша Ћосић.

Нису крили ни одушевљење наступима студената и професора Музичке академије Универзитета у Источном Сарајеву на свечаном отварању фестивала, који је од огромног значаја за културни живот Источног Сарајева и Републике Српске.


„Акордеон арт плус“ је постао један од најпрепознатљивијих музичких фестивала у региону, а организатори годинама уназад показују изузетну посвећеност, професионалност и љубав према умјетности, због чега овај догађај континуирано расте и окупља врхунске умјетнике и младе таленте из цијелог свијета.






















