У Санкт Петербургу почиње Међународни економски форум. Планирано је учешће 20.000 људи из више од 100 земаља свијета, а овогодишњи слоган је: „Прагматичан дијалог – пут ка стабилној будућности“.
Међу учесницима је и делегација Републике Српске, коју чине предсједник СНСД-а Милорад Додик, министар привреде и предузетништва Раденко Бубић, замјеник министра за европске интеграције и међународну сарадњу Немања Ковачевић и министар спољне трговине и економских односа у Савјету министара Сташа Кошарац.
Међународни економски форум трајаће до суботе, а пленарна сједница на којој ће се обратити предсједник Руске Федерације Владимир Путин, заказана је за петак.
Планирано је да делегација Српске у Санкт Петербургу одржи састанак са гувернером Александром Бегловим, на којем ће му бити уручен Орден заставе Републике Српске са златним вијенцем.
Делегација Српске састаће се и са шефом Републике Татарстан Рустамом Минихановим и представницима компаније „Гаспром“.























