Насловна Најновије У Санкт Петербургу почиње Међународни економски форум, међу учесницима и делегација Српске

У Санкт Петербургу почиње Међународни економски форум, међу учесницима и делегација Српске

75
0
заставе земаља учесница Међународног економског форума у Санкт Петербургу

У Санкт Петербургу почиње Међународни економски форум. Планирано је учешће 20.000 људи из више од 100 земаља свијета, а овогодишњи слоган је: „Прагматичан дијалог – пут ка стабилној будућности“.

Међу учесницима је и делегација Републике Српске, коју чине предсједник СНСД-а Милорад Додик, министар привреде и предузетништва Раденко Бубић, замјеник министра за европске интеграције и међународну сарадњу Немања Ковачевић и министар спољне трговине и економских односа у Савјету министара Сташа Кошарац.

Међународни економски форум трајаће до суботе, а пленарна сједница на којој ће се обратити предсједник Руске Федерације Владимир Путин, заказана је за петак.

Планирано је да делегација Српске у Санкт Петербургу одржи састанак са гувернером Александром Бегловим, на којем ће му бити уручен Орден заставе Републике Српске са златним вијенцем.

Делегација Српске састаће се и са шефом Републике Татарстан Рустамом Минихановим и представницима компаније „Гаспром“.

ИЗВОРРТРС
Претходни текстДводневно засједање ПИК-а: На столу именовање новог високог представника
Сљедећи текстЛинта: Срби да памте некажњени злочин над српским цивилима у Ледићима