Насловна Најновије У ЈЗУ Болници „Србија“ Источно Сарајево запослено је 240 медицинских сестара и...

У ЈЗУ Болници „Србија“ Источно Сарајево запослено је 240 медицинских сестара и техничара (Фото)

323
0

Руководство болнице „Србија“ Источно Сарајево свим медицинским сестрама и техничарима честитало је Међународни дан сестринства! Хвала вам на пожртвованости, хуманости, несебичној бризи, пажњи и посвећености коју свакодневно пружате пацијентима.

У ЈЗУ Болници „Србија“ Источно Сарајево запослено је 240 медицинских сестара и техничара за које се са поносом може рећи да су стуб ове здравствене установе и чији је допринос систему здравствене заштите непроцјењив.

Бити медицинска сестра или техничар значи радити на унапређењу здравља, спречавања болести, лијечења и рехабилитације пацијената.

Медицинске сестре и техничари морају бити хумана и емпатична бића, јер они су ти које су највише у додиру са пацијентима и труде се да им боравак у болници буде љепши и лакши.

Многи болесници који бораве у болници са различитим дијагнозама и у различитим стањима, а нарочито хронични болесници захтјевају промјену начина живота након изласка из болнице. Медицинске сестре и техничари су ту да објасне пацијентима како треба да се хране, како и када да узимају терапију, и дају друге савјете у зависности од болести.

Међународни дан медицинских сестара и техничара обиљежава се сваке године 12. маја, јер је тада рођена Флоренце Нигхтингале, медицинска сестра која је позната по оснивању модерног сестринства.

ИЗВОРРтвис
Претходни текстЋосић: Војска Републике Српске настала у једном од најтежих периода за српски народ с ове стране Дрине
Сљедећи текстВишковић: “Романијапутеви” градиће трећу траку преко Романије