Ковачевић је рекао Срни да је одушевљен публиком која цијени књигу, те навео да је о приповјеткама говорио пјесник и књижевник Миленко Јевђевић из Бањалуке.
Он је навео да се у првој од приповједака под насловом „Слушкиња“ говори о 18. и 19. вијеку, о стварним хајдуцима и хајдучији, док су у осталим приповјеткама ликови и дешавања око њих из савременог доба, што је, како је рекао, на необичан начин повезао.
– У суштини, људи се и дан-данас, или боре за правду и за слободу, или отимамо или дајемо. На насловници је илустратор, академски сликар Славко Ковачевић, насликао песницу, као борбу за слободу, и отворену шаку која даје – навео је Ковачевић.
Ковачевић је рекао да је у овој књизи описано 17 различитих занимања, а необично је да свако занимање има неку своју причу јер сви мисле да је неки туђи посао лакши, а сваки је, у бити, драматичан.
Он је истакао да су двије приповјетке у његовој збирци о социјалним темама, једна је духовна прича, али да се трудио да свака од њих има душу.
Ковачевић је рекао да га радује да су критике о његовој другој збирци приповједака похвалне, да је проФесор Филозофског факултета Универзитета у Источном Сарајеву Бранка Брчкало објавила два научна рада о његовим причама, а рецензент је виши асистент на том факултету Душан Пејић.
Директор Народне библиотеке „Бранко Чучак“ Озренка Ђурић Радуловић изразила је задовољство због великог броја посјетилаца на синоћној промоцији и што се публика одушевила приповјеткама, о којима је говорио Јевђевић.
– Посебно нас је све радовало што Ковачевић пише народним језиком са архаичним изразима карактеристичним за романијски крај – истакла је Радуловићева.
Радуловићева је нагласила да је октобар мјесец књиге и читања, те да је ова установа организовала промоцију збирке приповједака „Ајдучија“ на задовољство читалачке публике, Библиотеке и аутора.
Ковачевић је културно-просвјетни радник и колумниста са Пала, те аутор збирке приповједака „Е, мој соколе“.
Он је аутор културних манифестација „Дани Душка Трифуновића“, „Ђурђевдански уранак“ и Фестивала фруле, о којем је објавио монографију „Десет година фруле“.