Градоначелник Источног Сарајева Љубиша Ћосић угостио је данас шампиона БиХ у олимпијском боксу у категорији до 80 килограма, Вука Мичића, члана Боксерског клуба „Ратник“ из Источне Илиџе.
Ћосић је Мичићу уручио захвалницу Града Источно Сарајево, што је, како је навео, симболичан знак подршке локалне заједнице.

„Драго ми је што сам данас разговарао са Вуком и симболично му уручио ову захвалницу, чиме показујемо да ће наше локалне заједница, Град Источно Сарајево, општине Источна Илиџа и Источно Ново Сарајево, као и остале општине, увијек бити подршка његовом успјеху, али и успјесима свих спортиста који на овај начин представљају наш град“, рекао је Ћосић.


Ћосић каже да је свјестан тога да је за велике спортске успјехе потребно велико одрицање.
„Вук је млад боксер за којег ће се тек чути и који ће у будућности проносити име Источног Сарајева у цијелом региону“, нагласио је Ћосић.
Он је додао да му је позната и истрајност Вуковог оца који настоји да у овој племенитој вјештини, која јача менталну снагу и карактер, на најбољи начин усмјери сав потенцијал и таленат свог сина.


Освајањем титуле бх. шампиона, Вук Мичић је стекао право наступа на Медитеранским играма, те на Европском и Свјетском првенству. Првенство БиХ у олимпијском боксу одржано је у Источном Сарајеву од 24. до 26. априла, а окупило је 90 најбољих боксера из 33 клуба.























