Насловна Најновије Ближи се почетак 12. „Илиндан спорт феста“, пријаве за турнире у току

Ближи се почетак 12. „Илиндан спорт феста“, пријаве за турнире у току

39
0

Традиционални, 12. по реду, „Илидан спорт фест – Соколац 2024“ и ове године ће привући велики број спортиста у ову општину на Романији.

Турнири у пет спортова, те улична трка, МТБ трка и по први пут спортски риболов, обиљежиће ово спортско љето у Сокоцу. Укупан наградни фонд је 15.000 КМ.

Турнир у фудбалу је свакако окосница манифестација, од чега је све и кренуло, а ове године он се игра од 19. до 27. јула, односно током читавог трајања манифестације.

Котизација за учешће на турниру је 200 КМ, а пријаве су до 17. јула. Прва награда је 5999 КМ, а другопласирани носи кући 2000 КМ.

Турнир у баскету ће се играти 24. и 25. јула. Котизација за учешће је 50 КМ, пријаве су до 22. јула, а прво мјесто је 1500 КМ, док ће другопласирана екипа кући понијети 700 КМ.

За одбојку је котизација 30 КМ и пријаве су до 20. јула. Турнир ће се играти од 22. до 24. јула, а прво мјесто је 400 КМ, другопласирана екипа ће освојити 200 КМ, а бронза доноси 100 КМ.

Турнир у билијару ће бити одржан 20. и 21. јула. Котизација за учешће је 30 КМ, а побједник осваја 700 КМ. Другопласирани учесник ће освојити 250 КМ, док ће трећепласирани и четвртопласирани освојити 150 и 100 конвертибилних марака.

За тенис је котизација 20 КМ, а турнир траје од 19. до 27. јула. Побједник ће кући понијети 400 КМ, а поражени у финалу 100 КМ.

За спортски риболов је котизација 50 КМ, а такмичење ће се одржати 27.јула на ријеци Биоштици.