Насловна Вијести „Делфини“ ипак путују на свјетски куп у Лос Анђелес

„Делфини“ ипак путују на свјетски куп у Лос Анђелес

175
0

Ватерполисти Србије учествоваће на завршном турниру Свјетског купа у Лос Анђелесу, захваљујући побједи Црне Горе над Грчком 8:7 у посљедњем колу Б групе квалификација у Подгорици и бољој гол разлици.

„Ајкулама“ је за одлазак у Лос Анђелес била потребна побједа са макар два гола разлике.

Након минималне побједе, селекција Владимира Гојковића имала је најлошију гол разлику од три репрезетације које су имале исти број бодова (Србија и Грчка).

Ватерполисти Црне Горе су у посљедњој четвртини водили 8:6, имали три напада са играчем више да увећају предност, али је изостала реализација.

Грци су на око два минута прије краја утакмице смањили на 8:7 и изборили пласман међу осам најбољих.

Осим Грчке, пласман у Лос Анђелес из групе Б изборили су Шпанија и Србија.

Ватерполисти Србије вечерас су у посљедњем колу групне фазе Свјетског купа у Подгорици били поражени од Грузије 23:22 након петераца.