Насловна Најновије Минић: Упаљен „црвени аларм“ када је ријеч о пословању Шума Српске; Сада...

Минић: Упаљен „црвени аларм“ када је ријеч о пословању Шума Српске; Сада је све до Управе

169
0

Осврћући се на јучерашњу конференцију за медије вршиоца дужности директора „Шума Српске“, Минић је рекао да је Влада урадила репрограм обавеза „Шума Српске“, реализацију кредита, повећавање цијена дрвно-шумског сортимента, измјену статута, те све остало што је тражено од Управе „Шума“.

„Постоји очигледно неразумијевање. Чуо сам да директор каже да има проблем са мном у смислу да непрестано говорим – производња, производња, производња. Мислим да се овдје ради о сасвим погрешној перцепцији. Производња није оно што је директор рекао. Није то само сјеча. У шумарству је производња и сјеча и привлачење и отпрема и продаја“, рекао је Минић новинарима у Фочи.

Он је нагласио да „Шуме Српске“ морају увести знатно бољу дисциплину и контролу, те додао да више не постоји ниједан екстерни разлог да се стање у том предузећу не уреди.

„Сада је само до Управе, то одговорно тврдим“, рекао је Минић.

Минић је, током посјете Фочи, обишао и дрвопрерађивачко предузеће „Ђомикс“ и том приликом истакао да дрвопрерађивачи имају проблем реализације уговора за додјелу дрвних сортимената.

„То је све унутар `Шума`, међутим ми проблем не можемо маргинализовати зато што није директно Министарства. Звао сам помоћника и договарао да видимо да се ти уговори, поготово за оне који имају познатог купца и који могу да пласирају свој производ, реализују и да се подигне и количина и квалитет“, рекао је Минић.

Он је додао да му је директор Шумског газдинства „Маглић“ Фоча Немања Лазовић рекао да је проблем мања цијена сортимената од планиране.

„Имамо доста целулозе. Структура дрвно-шумског сортимента није таква каква би одговарала ни дрвопрерађивачима ни шумском газдинству. У сваком случају, морамо пазити на оне који стварају нову вриједност и који се баве дрвопрерадом“, рекао је Минић.

Власник предузећа „Ђомикс“ Рајчило Цвијетић рекао је да главни проблем у пословању представљају недовољне количине обловине.

„Мали су уговори које нам додјељују, па због тих ствари и размишљамо о смањењу капацитета, броја запослених“, рекао је Цвијетић.

ИЗВОРсрна
Претходни текстКамп енглеског језика на Јахорини окупио д‌јецу из региона (Видео)
Сљедећи текстФоча: Општина преузима газовање Парком природе „Тара“