Насловна Најновије Мундијал у Катару: Јапан и Шпанија међу 16 најбољих тимова на планети

Мундијал у Катару: Јапан и Шпанија међу 16 најбољих тимова на планети

178
0

Фудбалери Јапана и Шпаније пласирали су се у осмину финала шампионата свијета у Катару.

Јапан је у дуелу за прво мјесо у групи Е савладао Шпанију са 2:1 (0:1), док је Њемачка побиједила Костарику резултатом 4:2 (1:0).

У осмини финала Свјетског првенства Јапан ће одмјерити снаге са Хрватском (5. децембра), док ће противник Шпаније бити селекција Марока (6. децембра).

Шпанија је повела голом Морате у 11. минуту. Селекција Јапана је у другом полувремену за три минута стигла до преокрета.
Прво је Доан у 48. минуту изједначио на 1:1, а онда је Танака три минута касније донио предност Јапану од 2:1, и, касније ће се испоставити коначног резултата.

Њемачка је повела голом Гнабрија у 10. минуту, а исти играч је у 39. минуту пропустио велику прилику да удвостручи вођство свог тима.

Костарика је у самом финишу имала шансу за изједначење, али је Нојер био сигуран.

Костариканци су ипак стигли до изједначења голом Техеда у 55. минуту.

Варгас је у 70. минуту донио предност Костарики 2:1, а само три минута касније Хаверц је изједначио на 2:2.

Њемачка је пропустила велики број прилика у другом полувремену, а Хаверц се поново уписао у стријелце у 85. минуту.

„Панцери“ су на крају побиједили са 4:2, а коначан резултат је поставио Филкруг у 91. минуту.

Подсјећамо, репрезентација Србије сутра од 20 часова игра одлучујући меч за пласман у нокаут фазу шампионата свијета у Катару.

Ривал „Орлова“ је селекција Швајцарске, а изабраницима селектора Драгана Стојковића Пиксија потребна је побједа било којим резултатом за пласман даље.

Свјетско првенство у Катару игра се од 20. новембра до 18. децембра, а титулу брани селекција Француске, која је у финалу Мундијала у Русији прије четири године била успјешнија од Хрватске са 4:2.