Посланици дијела опозиције у републичком и покрајинском парламенту, као и градски одборници, поново су испред улаза у зграду тужилаштва и суда у Новом Саду да би их, како су најавили, блокирали. Развили су српску заставу испред зграде тужилаштва. Кордон полиције је испред улаза и запослени улазе у Тужилаштво кроз кордон. Тренутно су посланици у окршају с полицијом. Посланик Срђан Миливојевић ушао у суд.
Опозициони посланици други дан су покушали да блокарају улаз у новосадски суд и тужилаштво, захтијевајући пуштање политичара и активиста који су у притвору послије протеста због урушавања надстрешнице, као и да се процесуирају одговорни за трагедију.
Представници опозиције испред тужилаштва у Новом Саду
У односу на јучерашњу блокаду, већи број полицајаца се налази испред зграде у опреми за разбијање демонстрација, јавља репортер РТС-а. Направили су кордон кроз који су у зграду полиције улазили запослени.
Ипак, неколико посланика је, како јавља дописник РТС-а ушло у зграду Тужилаштва послије кошкања и сукоба с припадницима полиције. Али су убрзо и избачени. Како јавља дописник РТС-а у згради је остао само Срђан Миливојевић.
У урушавању надстрешнице жељезничке станице у Новом Саду 1. новембра страдало је 15 људи, а још двоје их је тешко повријеђено.
Због смрти 24-годишње Ања Радоњић, тродневна је жалост у Параћину.
Предсједник Србије Александар Вучић синоћ је изјавио да одговорност не може да се избјегне и да данас очекује оставке у Влади и на другим мјестима због несреће у Новом Саду.
У Новом Саду су 17. новембра одржани протести, када је блокирана раскрсница код жељезничке станице, а претходни су били 5. новембра, када је интервенисала полиција.
Министар грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Горан Весић 5. новембра, истовремено, поднио је оставку.
Истрага о несрећи у Новом Саду је у току, а новосадско Тужилаштво до сада је саслушало 71 особу.