Насловна Најновије Португалија побиједила Уругвај и изборила осмину финала СП

Португалија побиједила Уругвај и изборила осмину финала СП

155
0

Фудбалска репрезентација Португалије побиједила је селекцију Уругваја 2:0 (0:0) у мечу другог кола групе Х на Свјетском првенству у Катару.

Португалија је овим тријумфом коло прије краја групне фазе изборила пласман у осмину финала Мундијала.

Оба гола за Португалију постигао је Бруно Фернандеш у 54. и 93. минуту из пенала.

У првом полувремену није било голова, а најбољу шансу у 32. минуту имао је Родриго Бентанкур, али је његов ударац зауставио португалски голман.

Португалци су заиграли ангажованије у другом полувремену, а послије пропуштене шансе Жоаоа Феликса у стријелце се уписао Фернандеш у 54 минуту.

Гол је првобитно био приписан Кристијану Роналду, али је ФИФА потом утврдила да бивши играч Манчестер јунајтеда није додирнуо лопту послије центаршута Фернандеша.

Уругвајски фудбалери су имали неколико великих шанси до краја утакмице, али Макси Гомез, Луис Суарез и Дарвин Нуњез нису успели да затресу мрежу португалског голмана. Коначан резултат поставио је Фернандеш у трећем минуту судијске надокнаде из пенала.

Гана је раније данас у првом мечу другог кола групе Х победила Јужну Кореју 3:2.

Прво мјесто на табели држи Португалија са шест бодова, док је Гана друга са три.

Јужна Кореја и Уругвај имају по један бод.

Посљедње, треће коло у групи Х биће одиграно другог децембра, а састаће се Гана – Уругвај и Португалија – Јужна Кореја.