Насловна Најновије Прва сензација на Мундијалу, Саудијска Арабија зауставила Месија и друштво

Прва сензација на Мундијалу, Саудијска Арабија зауставила Месија и друштво

163
0

Прво велико изненађење на Свјетском првенству у Катару приредила је Саудијска Арабија која је у провом мечу Групе Ц сензационално савладала Аргентину 2:1.

Фантастичан меч видјели смо на отварању Групе Ц и Саудијска Арабија, као велики аутсајдер, савладала је Аргентину, која је један од фаворита за освајање популарне Богиње.

Прво полувријеме је припало Аргентини која је повела голом Лионела Месија из пенала у деветом минуту. Невјероватан је податак да су након интервенције ВАР-а Аргентинцима у првом полувремену поништена чак три поготка. На одмор се отишло минималном предношћу, иако су Меси и друштво могли да воде много убједљивије.

На полувремену, као да су Аргентинци заборавили да играју фудбал. Саудијска Арабија је била много аргесивнија и много више су трчали. Све то је уродило плодом у првих осам минута када су постигли два гола. Прво је Ал Шехри изједначио у 48. минуту, а потпуни преокрет је у 53. минуту донио Ал Давсарија.

До краја меча видјели смо добру игру Саудијске Арабије и јалове нападе Аргентине, али голова више није било.