Насловна Вијести Република Српска Сара Ћирковић шампионка свијета у боксу

Сара Ћирковић шампионка свијета у боксу

199
0
Сара Ћирковић, репрезентативка Србије и члан Боксерског клуба „Обилић“ из Зворника, постала је свјетски шампион у боксу након што је у финалу Свјетског првенства побиједила Софи Винтер Росхауг из Данске.

Ћирковићева је освојила златну медаљу и постала првакиња у категорији до 51 килограма.

Она је са 5:0 побиједила такмичарку из Данске у финалу Свјетског првенства у боксу за узраст млађих сениора.

Био је ово још један сјајан меч Ћирковићеве и трећа побједа у мечевима са боксерком из Данске. Златна медаља Ћирковићеве је највећи успјех једног спортисте који тренира у неком од зворничких клубова, кажу у Боксерском клубу „Обилић“.

Свјетско првенство у боксу, које је почело 11. новембра, одржано је у шпанском граду Аликанте.

У досадашњим сусретима Ћирковићева је савладала Росхаугову у полуфиналу Европског првенства за младе /Будва 2021./ и у четвртфиналу Европског првенства које је у априлу ове године одржано у Софији.