Насловна Најновије Србија поражена од Бразила

Србија поражена од Бразила

166
0

Фудбалери Србије поражени су од Бразила резултатом 2:0 у првом колу групе Г Свjетског првенства у Катару.

Петоструки шампион планете је потпуно заслужено стигао до тријумфа над селекцијом Србије, головима у другом полувремену.

Оба поготка постигао је Ришарлисон, најприје у 52, а онда и 73. минуту, који је био посебно лијеп – акробатски.

„Кариоке“ су имале још прегршт шанси, погађали су стативу, пречку, док Србија, осим неколико ситуација послије корнера, није угрожавала Алисона Бекера.

Србија ће наредни меч играти у понедељак против Камеруна (11.00), који је раније данас изгубио од Швајцарске (1:0). „Сајџије“ ће играти против Бразила (17.00).

Ток утакмице

Много простора оставили су српски фудбалери Бразилцима, што користи Ришарлисон и прелијепим поготком у 73. минути дуплира предност противника.

Много бољу игру у наставку Бразил крунише голом у 63. минуту – Винисијус је шутирао, Вања одбранио, а одбијену лопту Ришарлисон спроводи у мрежу.

Бразил је био нешто бољи ривал, али без озбиљних прилика пред голом Вање Милинковића-Савића.

„Орлови“ су упутили само један ударац ка голу Алисона, али игра српског тима на средини терена дјелује сигурно и мирно.

Утакмицом против Бразила, фудбалска селекција Србије почела је наступ на Свјетском првенству у Катару (20.00, РТС1). Селектор Драган Стојковић предводи „орлове“ против једне од најбољих екипа на свијету у борби за прве бодове у Групи Г.

Састави:

Доха. Стадион: Лусаил. Капацитет: 88.000. Судија: Алиреза Фагани (Иран). Помоћне судије: Мухамадреза Мансури (Иран), Мухамадреза Аболфазли (Иран).

Бразил: Алисон – Данило, Макрињос, Тијаго Силва, Алекс Сандро – Каземиро, Пакета – Рафиња, Нејмар, Винисијус – Ришарлисон. Селектор: Леонардо Тите.

Србија (4-2-3-1): Вања Милинковић-Савић – Никола Миленковић, Милош Вељковић, Страхиња Павловић – Андрија Живковић, Немања Гудељ, Саша Лукић, Филип Младеновић – Сергеј Милинковић-Савић, Душан Тадић – Алексадар Митровић. Селектор: Драган Стојковић.

Утакмицом између Србије и Бразила завршава се прво коло на Мундијалу у Катару.