Насловна Најновије Француска и Аустралија међу 16 најбољих на Мундијалу у Катару

Француска и Аустралија међу 16 најбољих на Мундијалу у Катару

226
0

Фудбалске репрезентације Француске и Аустралије из групе Д пласирале су се у осмину финала Свјетског првенства у Катару.

„Триколори“ су у посљедњем колу групне фазе ремизирали са Тунисом 1:1 и међу 16 најбољих пласирали се као првопласирани у групи.

Гол за Тунижане постигао је Хазри у 58. минути сусрета, а изједначио је Гризман у осмом минуту судијске надокнаде другог полувремена.

Фудбалери Аустралије у директном окршају за другу позицију у групи савладали су Данску минималним резултатом 1:0.

Гол за „Кенгуре“ дјело је Лекија у 60. минути меча.

Од 20 часова на програму су посљедњи мечеви групе Ц, а састају се Пољска и Аргентина, те Саудијска Арабија и Мексико.

Свјетско првенство у Катару игра се од 20. новембра до 18. децембра, а титулу брани селекција Француске, која је у финалу Мундијала у Русији прије четири године била успјешнија од Хрватске са 4:2.