Насловна Најновије Фудбалери Партизана у финишу до побједе против Војводине

Фудбалери Партизана у финишу до побједе против Војводине

152
0
Фудбалери Партизана побиједили су Војводину резултатом 3:1 у мечу 17. кола Суперлиге Србије.

Непосредно пред почетак утакмице тренер Партизана Игор Дуљај морао је да направи принудну измјену у стартној постави пошто се повриједио капитен Светозар Марковић, па је у првих 11 ушао Синиша Саничанин.

Заједно са око 4.000 навијача изабранике Игора Дуљаја је са источне трибине бодрио и кошаркаш Партизана Бруно Кабокло.

У првом полувремену Партизан је имао неколико повољних шанси, али се у наставак ушло без голова прије свега због одличних одбрана голмана гостију Лазара Царевића.

Домаћин је повео у 54. минуту, после велике гужве у шеснаестерцу лопта се одбила до Френка Канутеа, а везиста Партизана је прецизним ударцем са око 18 метара послао лопту у мрежу гостију.

Феноменалну шансу да дуплира предност Партизана имао је Матеус Салдања у 65. минуту, изашао је сам на голмана Војводине, али је шутирао право у Царевића.

Казна за промашај Салдање Партизан је стигла у 67. минуту, после центаршута Дејана Зукића Урош Николић је ударцем главом са петерца матирао до тада незапосленог Александра Јовановића.

Низале су се шансе Партизана, али све до 88. минута није било гола, а онда је Гајас Захид искоса са 13-14 метара, најавио побједу „црно-бијелих“.

Коначних 3:1 поставио је Салдања из пенала који је сам изборио у 90+7. минуту.

Партизан је остао први на табели са 43 бода, док је Војводина шеста са 22.

У наредном колу Партизан гостује Радничком у Нишу, док ће Војводина угостити Напредак.

Прије тога у сриједу и једни и други играју осмину финала Купа Србије, Партизан ће угостити Графичар, док ће Војводина формално бити гост против градског ривала Младост ГАТ.

У другом мечу 17. кола који је одигран у истом термину Младост је у Лучанима побиједила Железничар резултатом 1:0.

Патрик Фрајдеј постигао је једини гол на мечу у 47. минуту, а у 58. је искључен због другог жутог картона.

Младост је пета на табели са 25 бодова, а Железничар 14. са 14 бодова.

Од 19 сати састају се Вождовац – ИМ.

ИЗВОРТањуг
Претходни текстНевријеме стигло у Хрватску, метео радар показује да иде ка БиХ
Сљедећи текстИсточно Ново Сарајево, Божићни турнир у футсалу од 26. децембра до 13. јануара (Видео)