Надала се Карићева подршци бирача, а добила петицију, колико масовну, сазнаћемо. Да ли због завршетка инсталације или негодовања суграђана, челична грдосија са ружним асоцијацима на рат данас је прекривена најлоном. Но, намјера је јасна – затровати дјецу и будућност.
– Надамо се да негативна енергија и тај модел понашања нећу усвојити и њихова дјеца, јер ако се то деси за БиХ нема наде у будућност. Мислим да је то шанса за живот једних поред других, ако грађани Сарајева ово осуде – рекао је градоначелник Источног Сарајева Љубиша Ћосић.
Сазнања о ратним збивањима, млада градоначелница рођена 91-е, очигледно је наслиједила од својих политичких ментора. Има ли право да их, уз патолошку мржњу према Србима, усмјери ка младим, и угради у вредносни систем образовања?
– Ми смо тражили да се на овом мјесту Србима који су страдали у касарни Виктор Бубањ постави плоча и нису нам дозволили. С друге стране имамо постављање војног борбеног возила. Неумјесна порука – нагласио је посланик у Представничком дому ПС БиХ Мирослав Вујичић.
Социолог Драго Вуковић, напомиње да му је жао што БиХ и њени поједини лидери упорно негирају једно нормално друштво.
Политичко Сарајево потврђује, односи народа и ентитета, нажалост, не могу се градити на пријатељству, али оваквим гестовима не допуштају ни да превладају интереси, мир, стабилност и боља будућност. Док су на почетку свог мандата градоначелници Бањалуке и Сарајева, Драшко Станивуковић и Бењамина Карић шетали Бањалуком, постављали три чесме као симбол три народа, наивни су можда и повјеровали у боље дане. Али за крај свог мандата, млада СДП-ова перјаница, сачувала је тенк, уз добро познати политички наратив мржње.