Насловна Вијести Челично пријатељство Србије и Кине – сидро у регионалном миру

Челично пријатељство Србије и Кине – сидро у регионалном миру

228
0

Челично пријатељство Србије и Kине представља сидро у регионалном миру, поручио је савјетник за политичке послове кинеске Амбасаде у Србији Тиен Ишу, на обиљежавању 23 године од НАТО бомбардовања ове Амбасаде у Београду.

Он је истакао да Kина никада неће заборавити варварски чин НАТО-а, који је изазвао велику људску и материјалну штету.

„Хиљаде људи је рањено и погинуло, а многи су расељени током протекле 23 године борбе за свјетски мир, правичност и правду. Међутим, међународни безбједносни поредак се и даље суочава са невиђеним изазовима и даље постоје двоструки стандарди“, рекао је Тиен.

Он је истакао да Kина жели мир и стабилност за све земље, те подсјетио да је предсједник Kине Си Ђинпинг предложио иницијативу за глобалну безбједност која укључује шест тачака, саопштио је Секретаријат за информисање града Београда.

„Челично пријатељство Србије и Kине представља сидро у регионалном миру и спремни смо да са земљама које траже мир наставимо свестрану сарадњу, како на економским основама тако и у области безбједности“, поручио је Тиен.

Министар за рад, запошљавање, борачка и социјална питања Србије Дарија Kисић Тепавчевић, министар унутрашњих послова Александар Вулин, помоћник градоначелника Београда Андреја Младеновић и савјетник за политичке послове Амбасаде Kине у Србији Тиен Ишу, положили су данас вијенце на спомен-плочу погинулим кинеским држављанима у НАТО агресији на СР Југославију 1999. године.

На мјесту некадашње кинеске Амбасаде вијенце је положила и делегација Удружења новинара Србије, коју су предводили потпредсједник Слободан Ћирић и генерални секретар Нино Брајовић.

Дарија Kисић Тепавчевић је подсјетила да је у НАТО бомбардовању погинуло троје кинеских новинара обављајући своју дужност.

„И после 23 године ми се са тугом и поштовањем сећамо наших пријатеља, који су у најтеже време били уз нашу земљу. Србија и Kина негују челично пријатељство, једни уз друге смо када нам је најтеже и Србија је Kини и кинеском народу због тога вечно захвална“, рекла је Kисић Тепавчевић.

Зграда кинеске Амбасаде у Београду погођена је 7. маја 1999. године са три навођена НАТО пројектила, када су погинула три кинеска новинара, а 20 особа је тешко повријеђено.

САД, које су предводиле НАТО агресију на СР Југославију, тврдиле су да је кинеска Амбасада погођена грешком, пошто је, наводно, кориштена застарјела мапа Београда.

ИЗВОРсрна, фото Новости.рс
Претходни текстХрватској недостаје милион радника
Сљедећи текстТешановић на слатким мукама, Славија коначно комплетна