Насловна Најновије Oд 1. јуна свакодневни протести радника „Нове жељезаре Зеница“

Oд 1. јуна свакодневни протести радника „Нове жељезаре Зеница“

95
0

Главни одбор Синдиката „Нове жељезаре Зеница“ најавио је свакoдневне протесте од 1. јуна због неисплаћивања отпремнине пензионисаним радницима, као и регреса.

Предсједник Синдиката Рашид Фетић рекао је на конференцији за новинаре да је 80 радника пензионисано, али да још нису добили отпремнине, те да није исплаћен регрес за запослене који је договорен колективним уговором.

Синдикат захтијева хитно засједање Парламената Федерације БиХ, те усвајање закона о поступку увођења ванредне управе.

Фетић је нагласио да би тада био именован нови управник који би имао задатак да среди ствари и да се крене у интензивну производњу.

ИЗВОРсрна
Претходни текстНа Филозофском факултету промовисана књига Теодоре Кошарац „Вјежбе дисања“ (Видео)
Сљедећи текстИзложба најљепших ћириличних рукописа (ВИДЕО)