Насловна Најновије Пет голова у дуелу Славије и Фамоса, сениорски првијенац Ђорђа Тимотије

Пет голова у дуелу Славије и Фамоса, сениорски првијенац Ђорђа Тимотије

208
0

Фудбалери Славије су у 31. колу м:тел Прве лиге Републике Српске савладали Фамоса 3:2 у још једној утакмици коју су морали побиједити у борби за очување прволигашког статуса.

Фамос први пријети у седмој минути преко Алонза Пирта. Лијепо је пробио по десној страни, намјестио се на шут, али погодио стативу. Потом је у шанси и Ђорђе Голијанин, шутира право у голмана Сирћу. Након тога слиједе три добре прилике за Славију. Прво је Петар Дабић у одличној прилици, Марко Терзић ногом брани и чува своју екипу. Дабић је у шанси и у 31. минуту када му је Миљан Говедарица послао употребљиву лопту, али слаб пријем и шут преко гола из добре позиције. Посљедњу шансу у првом полувремену има Кристијан Медић, шутирао је лијевом ногом, Терзић одличном парадом чува своју екипу и на полувријеме носи 0:0..

У наставку сусрета Славија ипак успјева да преведе утакмицу на своју страну. Само што је кренуло друго полувријеме Владан Мандић шутира, а Миљан Говедарица само поставља ногу за 1:0. Потом и сам Владан Мандић погађа за 2:0, да би Ђорђе Тимотија погодио за 3:0. Имао је Лука Асентић двије одличне шансе, али није успио да савлада Амара Сирћу. Ипак, трећа је била срећа за некадашњег шпица Славије, овај пут са пенала и смањује на 3:1. Имао је потом и Куљанин шансу да у потпуности врати неизвјесност, али је Сирћо одбранио његов шут из добре позиције. На уласку у 90. минуту, ипак, још једном до гола стиже Фамос, а опет је свом бившем клубу гол постигао Лука Асентић за коначних 3:2.

До краја утакмице није више било узбуђења, Славија слави вриједну побједу у борби за опстанак, док Фамос наставља да се сигурно држи у горњем дијелу табеле.

СЛАВИЈА – ФАМОС 3:2 (0:0)
СРЦ „Славија“
Гледалаца: 350
Судија: Данко Бутулија (Бања Лука)
Стријелци: 1:0 Говедарица 49, 2:0 Мандић 60, 3:0 Тимотија 73, 3:1 Асентић 81п, 3:2 Асентић 90
Жути картони: –

СЛАВИЈА: Сирћо, Медић, Гојковић, Дабић, Арбиња (од 67. Алешевић), Вучинић (од 46. Бјелош (од 73. Тимотија)), Мандић, Карић (од 73. Чворо), Ерић, Говедарица (од 67. Крижевац), Томић

ФАМОС: Терзић, Голијанин (од 66. Куљанин), Шкрба, Дракул, Цицовић, Вранешић, Томашевић (од 54. Асентић), Даниловић, Тиро, Пирт (од 49. Ристивојевић), Марковић (од 66. Лазић)

ИЗВОРSportDC
Претходни текстНАЈАВА – „Актуелно“: Гост – Жељка Топалић, директорица ОШ „Свети Сава“ Источно Ново Сарајево (Видео)
Сљедећи текст„Пулс града“, 15.05. 2024. године (Видео)