Насловна Најновије Романија и Фамос ремизирали у Палама

Романија и Фамос ремизирали у Палама

65
0

Фудбалери Романије и Фамоса одиграли су 1:1 у пријатељској утакмици у Палама. За Паљане ово је био четврти пријатељски меч, а за Мотористе тек други.

Фамос из прве праве шансе, па и једине стопостотне коју су креирали у првом полувремену долази до вођства. Мујо Смајић, који је у овом мечу имао значајно офанзивније задатке него иначе, је подвалио лопту за Кенана Ламаџем, спојио га са голом, а млади нападач постиже свој први гол од доласка међу Мотористе.

Била је ово засигурно одлична провјера за обје екипе, а Фамос је приступио овом мечу као да је ријеч о првенственом. Значајно агресивнији од Романије, увијек на лопти, док је Романија имала одређених потешкоћа да се навикне на тај стил, а одсуство искуснијих Борислава Цицовића, који ће због операције слијепог цријева пропустити почетак сезоне, Александра Косорића и Аднана Алића се осјетило у задњој линији.

У наставку полувремена Романија је та која ствара шансе. Фалило је креације у игри Паљана, али су успјели да створе три одличне шансе пред голом гостију. Доскорашњи фудбалер Фамоса, Алонзо Пирт, шутира поред гола, Огњен Радовић из изврсне шансе шутира преко гола, а Бењамину Крижевцу шут брани голман Васиљ.

Било је и доста нервозе, па пред крај првог полувремена због међусобног кошкања тренери Јадранко Богичевић и Дарко Војводић ваде из игре Немању Чвору и Мују Смајића, иако им судија није ни показао картоне.

На старту другог полувремена тренер Фамоса, Дарко Војводић, одмах вади седморицу играча, те у терену оставља само Фонтемаћија, којег помјера на његову стандардну позицију везног, иако је у Фамосу он планиран за штопера, затим Перовића, Хркала и штопера Матеју Додига.

Управо резервисти креирају прву шансу у другом полувремену. Ајдин Дрина је избацио Луку Асентића, Митровић успјева да заустави његов ударац и избаци лопту у корнер.

Након тога слиједе шутеви Крижевца преко гола, Сосе поред гола и Страхиње Пекића главом након прекида Ханџића, али резутлат се не мијења. Имао је и Фамос још једну шансу када брзоноги Хркало успјева некако да дође до лопте прије голмана Митровића, она се одбија до Асентића који са дистанце шутира преко гола.

Пробао је Фарис Ханџић шут након дриблинга у ближи угао, Стијепић се није дао изненадити, избацује у корнер, а недуго након тога ипак домаћи успјевају да затресу мрежу Фамоса. Алонзо Пирт је послао лопту у простор, Фарис Ханџић је успио да избаци чуваре, убаци на другу стативу гдје је заборављен остао Огњен Радовић, а бивши фудбалер Фамоса ту шансу не пропушта и то је 1:1.

Није имао Јадранко Богичевић много опција на клупи, па је извршио свега три измјене, тако да су носиоци игре изнијели читаву утакмицу. На крају и остало је 1:1, провјера која је засигурно одлично послужила објема екипама, које ће до почетка сезоне одиграти још по једну пријатељску утакмицу.

РОМАНИЈА – ФАМОС 1:1 (0:1)