Насловна Најновије Сара Лучић освојила бронзану медаљу у скоку увис на 59. Међуопштинским омладинским...

Сара Лучић освојила бронзану медаљу у скоку увис на 59. Међуопштинским омладинским спортским играма у Ужицу

195
0

Атлетичарка Сара Лучић са Сокоца освојила је бронзану медаљу у скоку увис на 59. Међуопштинским омладинским спортским играма /МОСИ/ у Ужицу, а соколачка женска екипа у стрељаштву сребрну медаљу.

Лучићева је члан Атлетског клуба „Гласинац“, репрезентативка и шампион Републике Српске и БиХ и освајач више медаља на европским и балканским првенствима.

И атлетичарка соколачког „Гласинца“ Емилија Радоњић освојила је синоћ за општину Соколац бронзану медаљу на 59. МОСИ.

Лучићева је освојила треће мјесто у спортској дисциплини скок увис, прескочивши 171 цм, док је Радоњићева исти пласман постигла у троскоку са резултатом од 10,12 метара.

Екипу општине Соколац, која је јутрос освојила друго мјесто, у стрељаштву представљају чланови Стрељачког клуба „Гласинац“ Ана Пејић, Тамара Максимовић и Маријана Мијатовић, а замјенска такмичарка била је Тамара Лиздек.

Каратисткиње спортске екипе општине Соколац освојиле су јуче двије медаље на 59. МОСИ у Ужицу – Исидора Боровчанин златну, а Викторија Краљевић бронзану.

Соколачким спортистима још четири медаље

Боровчанинова је наступила у категорији сениорке кате појединачно у конкуреницији од 25 такмичарки, а Краљевићева у категорији сениорке до 68 килограма у борбама појединачно.

Према распореду такмичења, данас ће се у оквиру 59. МОСИ у Ужицу одржати такмичења за особе за инвалидитетом, „Пара МОСИ“, у стрељаштву, шаху, пикаду, атлетици и спортском риболову, а сутра је на програму свечано затварање.