Насловна Вијести Црвена звезда је шампион Србије

Црвена звезда је шампион Србије

250
0

Фудбалери Црвене звезде по 33. пут у историји клуба освојили су титулу државног шампиона.

Црвеној звезди је био потребан само један бод у дуелу против Вождовца како би поново постали шампиони Србије и они су задатак испунили.

Делије су позвале навијаче да на вријеме дођу и уђу на стадион како би били дио кореографије пошто су спремили посебне барјаке и транспаренте по узору на сезону 1976/77.

Улаз на стадион је био бесплатан, а очекује се да навијачи у кортеу оду до Калемегдана и традиционално код „Београдског побједника“ прославе титулу.

Црвена звезда је побиједила Вождовац резултатом 3:1 у посљедњем колу и на тај начин одбранили шампионску титулу, односно по 33. пут постали шампиони Србије.

Посљедњи погодак који је „зацементирао“ тријумф црвено-бијелих постигнут је у 92. минуту утакмице, када је голман Милан Борјан са „бијеле тачке“ био прецизан и на семафору је стајало 3:1.

Све је почело у 40. минуту када је Александар Катаи „начео“ Вождовац, да би Мирко Иванић у 54. минуту погодио за 2:0 на свом 150. мечу у дресу црвено-бијелих.

На 2:1 је смањио Милојевић, а за коначних 3:1 постарао се Борјан у 92. минуту као што је већ речено.