Насловна Вијести Кошаркашице Србије побиједиле Аустралију и пласирале се на Свјетско првенство

Кошаркашице Србије побиједиле Аустралију и пласирале се на Свјетско првенство

256
0

Кошаркашице Србије пласирале су се на Свјетско првенство побједом над екипом Аустралије /78:71/.

У београдској хали спортова „Ранко Жеравица“ српске кошаркашице су тек у завршници неизвјесног меча синоћ успјеле да дођу до преокрета и заслужене побједе.

У српском тиму посебно се истакла Ивон Андерсон која је постигла 30 поена, а добру игру показала је и Саша Чађо.

Србија је предност одржавала током првих 10 минута игре, па је прва четвртина одиграна резултатом 24:20.

Аустралијанке су преокренуле меч у своју корист након 15. минута игре, имале су чак девет поена предности, да би на полувремену имале ипак предност од само два поена 38:40.

Последњи минут Србија је дочекала са два поена предности, али је капитен Тина Крајишник уз двојку и један погођени пенал Србију вратила на плус пет, па је Србија славила резултатом 78:71

Србија је овом побједом обезбиједила пласман на Свјетско првенство, које ће бити одржано управо у Аустралији од 22. септембра до 1. октобра.

Селектор репрезентације Србије Марина Маљковић рекла је после меча да је поносна на игру њених изабраница, на њихову младост и храброст.

„То је први пут да играју против оваквих противница. Српска женска кошарка има будућност. Њима свакако предстоји моје васпитавање, на лето“, поручила је Марина.

Уочи дуела Соњи Васић и Јелени Брукс уручени су комеморативни дресови и приређен им је испраћај у пензију.