Насловна Вијести Република Српска Славија у препуној дворани сачувала предност домаћег терена

Славија у препуној дворани сачувала предност домаћег терена

201
0

Кошаркаши Славије из Источног Сарајева савладали су Рогатицу у првом мечу полуфиналне серије плеј офа за првака Републике Српске против Рогатице 60:52.

У препуној Спортској дворани „Славија“ у Источном Сарајеву, гђе ни игла није могла да падне, а која већ годинама није била овако испуњена Славија је успјела да сачува предност домаћег терена и поведе са 1:0 у серији против Рогатице. Посебан штимунг утакмици громогласном подршком својим љубимцима давали су Соколови, а и гости из Рогатице су имали подршку групице својих навијача.

Била је ово једна тврда утакмица у Источном Сарајеву. Важност меча је доприњела томе и да екипе нешто нервозније одиграју, изгубе неке јефтине лопте, па и сам резултат од 29:26 на полувремену говори колико је ово била тврда утакмица.

Послије почетног водства Рогатице, Славија преузима водство и има какву-такву предност, највише четири поена, 13:9. Ипак, финиш прве дионице припада гостима, праве серију 7:0, остављају Соколове три минуте без поена и прву четвртину добијају 16:13.

Домаћи успјевају на старту 2/4 да се врате у сусрет. Запалила се рука Филипа Његовановића, погодио је три везане тројке и Славија се враћа у водство, 23:20. Држала је Славија у овом периоду игре минималну предност у односу на противника, а када је Душан Елез погодио тројку на двије минуте до краја четвртине први пут је једна екипа имала и пет поена предности у овом мечу, да би се на одмор између два полувремена отишло са +3 за Соколове, 29:26.

Мучила се Славија у трећој четвртини са реализацијом и организацијом напада уопште, што је искористила Рогатица да преокрене резултат, поново поведе, а онда мало по мало оде и на максималних +6 на крају трећег периода, 45:39.

Почетак 4/4 припада домаћима. Душан Елез лијепим продором диже публику на ноге, али узвраћа бивши кошаркаш Славије, сада Рогатице, Милош Шушић. Увлачила се помало нервоза код Славије на -6, па је Александар Дамјановић морао да смирује своје играче, а онда је у два напада препуна дворана експлодирала након што тројку погађа Филип Његовановић, а потом са истог мјеста и Душан Елез уз додатно бацање које погађа и Славија се поново враћа у водство, 48:47.

Имали су домаћи приговоре на неколико судијских одлука у овим тренуцима, па Божидар Радановић показује и техничку клупи Славије, бацање промашује Пилиндавић, али Дејан Ивковић тројком враћа предност Рогатичанима 50:48, али тројку на тројку ставља Филип Његовановић и наставља резултатску клацкалицу.

На нешто више од шест минута до краја Немања Окиљевић погађа за 52:51, и били су то посљедњи поени Рогатичана све до посљедње минуте утакмице. Невен и Лука Дамјановић постижу битне поене и одводе Славију на 55:52 и готово три минуте је на семафору стајао тај резултат. Имали су Рогатичани и још једну техничку да се врате у сусрет и бацања Мирослава Милидрага, али све их је стало у овој дионици, лопта није хтјела кроз обруч. Кључним ће се испоставити поени Дарка Дамјановића на 1:25 до краја утакмице, када погађа уз фаул. Не погађа додатно бацање, али Славија одлази на 57:52, које успјева да сачува до краја и слави побједу у првом мечу полуфиналне серије.

Друга утакмица игра се за седам дана у Рогатици.

ОКК СЛАВИЈА – КК РОГАТИЦА 60:52 (13:16,16:10, 10:19, 21:7)