Насловна Вијести Звезда одбранила трофеј Купа Радивоје Кораћа

Звезда одбранила трофеј Купа Радивоје Кораћа

205
0

Кошаркаши Црвене звезде одбранили су трофеј Купа Радивоја Кораћа, пошто су у финалу савладали Партизан резултатом 85:68.

Звезда се синоћњим тријумфом у Нишу изједначила са црно-бијелима на вјечној листи освајача „Жућкове левице“ са осам трофеја.

Звезда је на полувремену имала предност од 21 поена – 49:28, а у наставку меча играла је онолико колико јој је било довољно да одржи убједљиву предност.

У игри црвено-белих није се осјетило одсуство тренера Радоњића, који је крајем треће четвртине добио другу техничку грешку, због чега је избачен са терена.

Никола Калинић је постигао 18 поена у побједничкој екипи, Остин Холинс је додао 15, а Нејт Волтерс 14 поена, док су се у редовима Партизана истакли Матијас Лесор са 19, Кевин Пантер са 14 и Далас Мур са 11 поена.

За најкориснијег играча финала проглашен је Волтерс, док је Лесор са 19 поена био најбољи стријелац.