Насловна Магазин Спорт Звезда побиједила Партизан у дербију и потпуно се вратила у шампионску трку

Звезда побиједила Партизан у дербију и потпуно се вратила у шампионску трку

198
0

Фудбалери Црвене звезде су у склопу 25. кола Суперлиге Србије на свом терену савладали Партизан – 2:0 (2:0).

Оно најбоље што овдашњи фудбал може да пружи, 166. вјечити дерби окончан је побједом актуелног шампиона, који је направио велики корак ка одбрани трона. И даље у тој трци предност има клуб из Хумске улице, само што она сада износи два, умјесто пет бодова колико је било прије овог меча и када се у обзир узме да је до краја сезоне остао још један дерби, јасно је од каквог је значаја овај тријумф за црвено-белу страну Топчидерског брда.

Кључ успјеха тима Дејана Станковића, лежи у потпуној доминацији коју су имали током првог полувремена. Црвена звезда је током првих 45 минута дјеловала надмоћно, силовито, само једну шансу је допустила ривалу, а за то вријеме два пута је лопта завршила иза леђа голману „парног ваљка“ Поповићу, коју су тамо слаили прво Охи, па Катаи. У другом полувремену, Црвена звезда је била оријентисана на одбрану, без жеље да рескира, црно-бели су заиграли офанзивније, стварали су прилике, али не конкретне и нису успјели да избјегну пораз на стадиону „Рајко Митић“.

Тако је тим Дејана Станковића и ушао у утакмицу, од првог минута је ишао на побједу и ка голу противника, док црно-бели нису имали прави одговор на то. У парампарчад се распала Станојевићева идеја да посијед препусти ривалу, који је иначе на полувремену био 60 наспрам 40 одсто у корист домаћина, и своју шансу чека из дефанзиве игре и контри. Неповазено је дјеловао везни ред Партизана, црно-бели су дугим лоптама покушавали да пронађу Рикарда, али им то није полазило за ногом, док су црвено-бели најопаснији, „тадиционално“ били по лијхевој страни терена, гдје су напади ишли преко Иванића и Катаија.

Једину велику шансу у првом полувремену, Партизан је имао преко Менига, који је имао зицер у 20. минуту, када га је послије грешке Канге проиграо Рикардо, али офанзивац црно-белих у ситуацији један на један није успио да савлада Борјана. Претходно су неколико прилика имали домаћи играчи, али не превише конректних, иако су константно ишли ка голу ривала, што им се исплатило након равно пола сата фудбала на стадиону „Рајко Митић“, када је Охи постигао водећи погодак.

Послије великог кикса цијеле одбране Партизана, која је оставила Катаија да шутира главом, Поповић је лопту одбио на ногу Охију, који је са два метра послао њему иза леђа. Катаи је био инсипирисан у завршници првог дијела. Играч са бројем десет на леђима је у финишу полувремена покушао да лобује Поповића, али је лопта отишла преко гола. Међутим, само пет минута касније успио је да је пошаље у мрежу. Катаи је казнио нову лошу реакцију одбране Партизана, снажно је тукао из казненог простора и савладао Поповића. До одласка на паузу није било прилика, али се „закувало“ након што је прво клупа домаћег тима тражила фаул, који по њиховом мишљењу није досуђен, да би онда жестоко протестовали с клупе Партизана, да би се врло брзо и једни и други нашли на терену „у клинчу“. На срећу, све се брзо завршило уз Јовановићеву опомену за Станковића и Станојевића.

У другом полувремену, однос снага је био другачији. Станојевић је током паузе направио троструку измјену, касније још двије, што је размрдало екипу, која је била много офанзивнија. Црвено-бели су, са друге стране, били концентрисани превасходно на одбрану свог гола и без жеље да превише рескирају. Партизан је успио да створи неколико прилика, али оне нису биле претјерано опасне по Милана Борјана, док се, за разлику од првог полувремена играло уз много више прекида. Како је вријеме одмицало, црвено-бели су успјевали да смање притисак ривала, а онда је Иванић имао велику шансу, међутим, шутирао је право у Поповића. У јаком темпу, „парни ваљак“ није могао дуго, а вријеме им није било савезник, док су на крају остали са десеторицом на терену. Након првог жутог картона, који је добио средином првог полувремена, Саша Здјелар је у завршници утакмице добио и други и морао је прије осталих у свлачионицу. У посљедњим моментима, Иванић је поново имао зицер, поново један на један са Поповићем, али ово није било његово вечер, барем не када је постизање голова у питању. До краја меча, црвено-бели су успјели да сачувају предност и тако нанесу за сада једини пораз Партизану ове сезоне у Суперлиги Србије и додатно унесу драму у шампионску трку, која ће сада бити још узбудљивија.