– Стално су ми понављали да је моја странка готова, да смо препуштени историји и да је освајање већине на општим изборима, а камоли увјерљиве већине, немогућа мисија – навео је Стармер.
Он је истакао током обраћања јавности испред резиденције британског премијера у Даунинг стриту, да су доказали да су ти људи погријешили јер су „промијенили странку, уклонили отров антисемитизма, вратили повјерење у економију, одбрану и националну безбједност и постали странка која је поново поносно стајала са Богом уз националну заставу“.
Стармер је поручио да је напоран рад на промјенама имао једну сврху – да се Велика Британија промијени на боље, да се изгради праведнија земља са достојанством и поштовањем за све, не само за привилеговане, преноси ББЦ.
– Нова лабуристичка влада, прва у посљедњих 14 година окренула је страницу у историји наше земље након више година разочарања и очаја и донијела шансу да се животи милиона људи промијене на боље. Зато сам и ушао у политику. Пут до те тачке није био лак. Прије шест година, наслиједио сам Лабуристичку странку која је била политички, финансијски и морално пропала – рекао је Стармер и додао да је улазак у Даунинг стрит прије двије године био тренутак највећег поноса у његовом животу.
Пријетња Стармеровој позицији, која се стварала мјесецима, нагло је појачана у четвртак када је његов страначки супарник Енди Бернам, који се сматра потенцијалним изазивачем за лидерску позицију у Лабуристичкој странци, освојио мјесто у парламенту.
Бернамови савезници, укључујући поједине посланике и страначке организације, позвали су на „пренос власти“.
У посљедњим данима и чланови кабинета све отвореније говорили су о потреби за промјеном, а међу њима је и британска министарка саобраћаја Хајди Александер, која се придружила захтјевима за реорганизацију руководства.
Међу министрима који су затражили Стармерово повлачење је и британска министарка спољних послова Ивет Купер.























