Насловна Најновије Кошаркашима Србије по 25.000 евра, а баскеташима по 20.000

Кошаркашима Србије по 25.000 евра, а баскеташима по 20.000

181
0

Репрезентативцима Србије који су освојили сребрену медаљу на Свјетском кошаркашком првенству и селектору Светиславу Пешићу, биће додијељене новчане награде од 25.000 евра у динарској противвриједности, одлучила је данас Влада Србије.

На сједници је одлучено да новчана награда буде додијељена и српским баскеташима, који су освојили злато на Европском првенству у Израелу, у олимпијској спортској дисциплини кошарка „три на три“, саопштено је из Владе Србије.

Što ne mogu košarkaši, mogu basketaši – Srbija četvrti put zaredom prvak Evrope! - B92

Награду ће у износу од по 20.000 евра у динарској противвриједности добити кошаркаши Марко Бранковић, Немања Бараћ, Стефан Којић, Страхиња Стојачић и тренер мушке селекције Марко Ждеро.

Предсједник Србије Александар Вучић, примиће у 19.00 часова кошаркашку репрезентацију Србије.

Србија је освојила сребро, након што су у недјељу, 10. септембра, у финалном мечу у Манили поражени од репрезентације Њемачке, резултатом 83:77.

ИЗВОРсрна, фото Б92
Претходни текстОХР: Шмит није желио да учествује у оркестрираној позоришној представи
Сљедећи текстСви борци без обзира на категорију и године живота могу поднијети захтјев за борачки додатак