Насловна Најновије Лајпциг бољи од Звезде

Лајпциг бољи од Звезде

242
0

Фудбалери Црвене звезде поражени су од Лајпцига (1:2) у четвртом колу групе Г Лиге шампиона.

Њемачки представник био је бољи ривал током свих 90 минута игре, и заслужено је славио на готово пуном стадиону „Рајко Митић“ на којем се нашло око 45.000 гледалаца.

Гости су повели у осмом минуту, а стријелац је био Ћави Симонс, резантним ударцем са 16 метара погодио је супротни угао голмана Глазера, који је у неколико наврата сјајно интервенисао и спасио Звезду и тежег пораза.

Лајпциг је удуплао предност у 77. минуту када је погодио Опенда, али Звезда се враћа експресно, у 81. минуту наду враћа аутоголм Хендрикс, када је покушао једно лопту пресјећи, она је завршила иза леђа Бласвича.

Пуне трибине "Маракане" (ФОТО: TANJUG/ STRAHINJA AĆIMOVIĆ/ nr)

У другом мечу ове групе Манчестер Сити је савладао Јанг бојс (3:0). Два пута за „грађане“ погодио је Халанд, а једном Фоден.

На табели води Манчестер Сити са максималним учинком од 12 бодова, Лајпциг има девет, а Звезда и Јанг бојс по један.