Насловна Најновије Србија савладала Грчку на отварању Акрополис купа

Србија савладала Грчку на отварању Акрополис купа

201
0

Кошаркашка репрезентација Србије побиједила је Грчку резултатом 71:64 (16:13, 23:22, 18:14, 14:15) у мечу првог кола турнира „Акрополис куп“ у Атини.

Најефикаснији у селекцији Србије био је Богдан Богдановић са 15 поена и седам скокова. Никола Милутинов је остварио „дабл-дабл“ учинак од 14 поена и 12 скокова. Марко Гудурић је убацио 14 поена уз седам ухваћених лопти. У домаћем тиму најбољи је био Николаос Рогкавопулос са 19 поена, док је Јоанис Папапетру додао 11.

Србија ће сутра од 18.45 часова играти са Италијом. Посљедњи меч на турниру биће одигран у четвртак, а састаће се Грчка и Италија.

Србија је повела 2:0 на старту меча, али су домаћи кошаркаши заиграли ангажованије и у четвртом минуту стигли до предности 9:4.

Српска селекција је серијом од 12:4 у финишу прве четвртине овај дио меча ријешила у своју корист резултатом 16:13. Изабраници Светислава Пешића су највећу предност у другој четвртини имали у 13. минуту када су водили 24:15.

Грчка је бољом игром у наставку меча на 50 секунди прије краја првог полувремена изједначила на 34:34, али је услиједила тројка Гудурића за 37:34. Србија је првих 20 минута ријешила у своју корист резултатом 39:35.

Гостујући кошаркаши су се разиграли у трећој четвртини, а Србија је у 25. минуту имала предност од 15 поена (52:37).

Србија је у посљедњи дио меча ушла са вођством од 57:49.

Домаћи кошаркаши су у четвртој четвртини заиграли ангажованије, а у 37. минуту Грчка је изједначила на 59:59. Међутим, српски играчи су успјели да одбију налет домаћег тима и успјели су на крају да побиједе резултатом 71:64.