
Представници Фонда за заштиту животне средине и енергетску ефикасност Републике Српске данас су у Бањалуци потписали уговоре са три локалне заједнице Српске о суфинансирању пројеката из области енергетске ефикасности вриједности око 810.000 КМ.
Директор Фонда Денис Стевановић рекао је да су уговори потписани са градовима Лакташи и Фоча, те општини Чајниче.
„Влада Српске донијела је одлуку да суфинансирамо пројекте у тим локалним заједницама. Укупна вриједност је око 810.000 КМ, а учешће Фонда је 350.000 КМ. Лакташима иде 135.000 КМ, као и Чајничу, а Фочи је одобрено 80.000 КМ“, рекао је Стевановић новинарима након потписивања уговора.
Градоначелник Лакташа Мирослав Бојић каже да ће средства бити утрошена у замјену комплетне столарије на два објекта службе Дома здравља Лакташи.
„Биће завршена комплетно нова столарија. Столарија је урађена раније. Урадили смо и топлотне пумпе. Са овим пројектом комплетирамо оно што смо замислили у претходних пет година“, рекао је Бојић.
Он је најавио нови пројекат улагања у енергетску ефикасност спортске дворане у Лакташима.
„У овој години предвиђена је релаизација замјене комплетног система гријана и хлађења. Планиране су топлотне пумпе и соларне електране на крову спортске дворане. То су средства града или донација из ЕУ фондова“, додао је Бојић.
Начелник општине Чајниче Мирослав Фуртула рекао је да ће средства бити утрошена за енергетску ефикаснот Дома културе „Филип Вишњић“. „Мијењаћемо столарију и урадити одређено утопљавање“, рекао је Фуртула.
У Фочи ће средства бити утрошена у адаптацију котловнице за загријавање градских институција.




















